VÝKLAD SNU A ONLINE SNÁŘ

 

Pokud hovoříme o snech, je nutné připomenout i snové jevy, které nelze zcela považovat za sny, tedy noční můry a noční děsy. Noční děsy nazýváme latinsky "Pavor nocturnus". Oba procesy, tedy noční můry a noční děsy jsou úzce propojené se somatickým prožíváním a patří spíše do oblasti spánkové patologie, nikoliv do světa skutečných snů.

Pavor nocturnus, noční děs, se objevuje téměř výhradně během nejhlubší fáze spánku označovanou číslem 4. Nejedná se o sny. Naopak noční můrykteré se mohou podobat úzkostným snům, se dostavují výhradně během REM spánku. Z nočního děsu, z pavor nocturnus, se člověk vždy probudí, avšak z noční můry se probudit nemusí. Noční děs lze považovat za dočasnou poruchu nervového systému, za poruchu v celkové ekonomii fyziologických regulačních mechanismů. Noční děs má kratší trvání než klasické noční můry, a to zhruba v délce jedné až dvou minut.

Hlavní strana

Sny a jejich význam

Sny a jejich výklad

Online snář

Psychologie snu

Zdroje snu

Sigmund Freud

Alfred Adler

C.G. Jung

Výklad snů a snář online

sny o vodě

sny o přírodě

 

sex a erotika ve snu

sny o létání a vznášení

 

bolest a sny

jak vydělat peníze a sny

Noční děsy se objevují krátce po usnutí, přibližně za půl hodiny. Zatímco noční můry mohou trápit lidskou bytost v každém věku, noční děsy se nejčastěji vyskytují v dětství. Noční děsy jsou na rozdíl od nočních můr charakteristické svou neovladatelnou výbušností - vyvolávají silnou a nezvládnutelnou úzkost a panickou reakci organismu. Obvyklé je rovněž značné zvýšení autonomních životních funkcí, kdy srdeční tep může dosáhnout až 200 tepů za minutu.

Noční děs mívá také za následek někdy chaotické pohyby končetin či celého těla a často je doprovázen zvukovými projevy, někdy až hrůzostrašnými výkřiky. Na člověka, který se probudil z nočního děsu tak nelze zapomenout; velmi často je zmatený, s rozšířenými zornicemi, často se posadí a pak přechází po místnosti. Následkem nočního děsu je celková zmatenost, nekooridnované pohyby a zejména je noční děs, pavor nocturnus, charakteristický rovněž amnézií na průběh děsu : spáč si na prožitek ráno zpravidla vůbec nepamatuje

      

zvířata a sny

rodina a sny

přátelé a sny

partner a partnerské sny

sny a nabídka práce

sny o zdraví i nemoci

smrt a zemřelý ve snu

těhotenství, děti a sny

vzestup i pád ve snu

boj o prežití a sny

sny o budovách

sny o podzemí

Prožitý noční děs se výrazně liší od prožitého úzkostného snu

věž i studna ve snu

noční děs a můry ve snu

Pavor nocturnus, tedy noční děs, se v paměti člověka zasouvá velmi hluboko téměř okamžitě. Epizody prožité hrůzy zachovávají v paměti jen jakoby velmi vzdálenou a matnou, nekonkrétní vzpomínku - právě tím se noční děs výrazně liší od nočních můr a úzkostných snů, jejichž obsah bývá nepoměrně bohatší.

Mysl člověka, probuzeného nočním děsem, je značně zmatená. Noční děs, pavor nocturnus, tedy nepatří do psychologie snové činnosti - jedná se především o dočasnou poruchu nervově vegetativního systému.

Sen je zvláštní forma myšlení odehrávající se ve spánku, a má své specifické vlastnosti. Kvalita těchto vlastností závisí na spánkovém stavu, kdy se sny objevují. Noční můry jsou poruchy snové mozkové činnosti.

duchovní sny

nevěra ve snu

sny a hmotná nouze

sny, dobré jídlo a nápoje

ve snu je hudba zdarma

dovolená ve snu

útěk z vězení ve snu

sny z tělesného vjemu

sny o budoucnosti

sny o minulosti

  CZIN.eu     Pridat.eu   optimalizace PageRank.cz    

Partneři

Toplink - katalog odkazů

Website Analysis

Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů | © Interactive Investment 2010
Doporučujeme :

gesta a gestika

atomové hodiny

nostradamus

wikipedia

univerzita karlova

psychologie

seo optimalizace

tvorba www