VÝKLAD SNU A ONLINE SNÁŘ

 

Sex a erotika ke snům a snění neodmyslitelně patří již jen s ohledem na samu podstatu vlastností snů a snění. Erotické sny, sny o sexu a erotice, nebo sny o neobvyklých sexuálních praktikách či sny o nevěře jsou běžnou součástí psychických dějů člověka.

Sny o sexu a erotice provázejí člověka odpradávna. Většinou se jedná o sny, jejichž zdroje spatřujeme v tělesných podnětech. Zejména u mužů může docházet k dráždění pohlavních orgánů přikrývkami, polštáři či tělem partnerky, čímž dojde ke ztopoření pyje a jeho podstatně vyšší citlivosti vůči vnějším podnětům, což se projevuje erotickými sny, kterými psýché brání probuzení. Zde tedy erotický sen plní funkci zachování spánku za účelem dostatečného odpočinku - sexuální akt se odehraje raději ve snu, cítí-li mozek, že tělo je příliš unavené.

Hlavní strana

Sny a jejich význam

Sny a jejich výklad

Online snář

Psychologie snu

Zdroje snu

Sigmund Freud

Alfred Adler

C.G. Jung

Výklad snů a snář online

sny o vodě

sny o přírodě

 

sex a erotika ve snu

sny o létání a vznášení

 

bolest a sny

jak vydělat peníze a sny

Pro výklad snů o sexu a erotice je důležité si uvědomit, že ve snu jsou často v rámci snové práce využívány zástupné snové symboly, jak je popsal v díle "Výklad snů" Sigmund Freud.

Sigmund Freud popsal zástupné snové symboly ve snu dvojího druhu specifikovaných dle tvaru, a tedy i funkce, pohlavních orgánů člověka. Ženské snové zástupné symboly popisuje jako dutiny, lahve, vázy, hluboká údolí či různé otvory a škvíry. Jako mužské snové zástupné symboly Freud pak logicky vidí vše, co připomíná penis, tedy hole, nože, sloupy, hlavně zbraní, tyče, pera, obecně předměty podlouhlého tvaru.

Třebaže snová práce umí s logikou, obrazy a symboly ve snu pořádně zamíchat, tyto snové symboly Freud popisuje jako pro sny typické. Usuzoval tak i na základě toho, že tyto erotické, sexuální snové symboly ve snu popisují i někteří starověcí filosofové.

      

zvířata a sny

 rodina a sny

 přátelé a sny

partner a partnerské sny

sny a nabídka práce

sny o zdraví i nemoci

smrt a zemřelý ve snu

těhotenství, děti a sny

vzestup i pád ve snu

boj o prežití a sny

sny o budovách

sny o podzemí


Sex, nevěra a netradiční sexuální praktiky ve výkladu snu

věž i studna ve snu

noční děs a můry ve snu

Jako u výkladu všech snů, tak i u výkladu snů s erotickou tematikou bychom neměli zapomínat na snovou práci, která nás může ve snu provést neobvyklými sexuálními praktikami, homosexuálním či bisexuálním pohlavním stykem nebo stykem s nám blízkou osobou. Ne vždy je v tomto kontextu třeba hledat "to nejtěžší" - nevěra ve snu nemusí být nutně "tajně splněným přáním a bi nebo homosexuální styk skrytou ukázkou utajených sexuálních preferencí.

Typickým příkladem může být neerotický sen o výletě s kolegy ze zaměstnání, v průběhu kteréhož dojde k silně prožívanému podráždění penisu či vagíny a snová práce snící osobě ihned pohotově nabídne milostnou scénu se dvěma muži nebo ženami.

duchovní sny

nevěra ve snu

sny a hmotná nouze

sny, dobré jídlo a nápoje

 ve snu je hudba zdarma

dovolená ve snu

útěk z vězení ve snu

sny z tělesného vjemu

sny o budoucnosti

sny o minulosti

  CZIN.eu     Přidat.eu   optimalizace PageRank.cz    

Partneři

Toplink - katalog odkazů

Website Analysis

Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů | © Interactive Investment 2010
Doporučujeme :

gesta a gestika

atomové hodiny

nostradamus

wikipedia

univerzita karlova

psychologie

seo optimalizace

tvorba www