VÝKLAD SNU A ONLINE SNÁŘ

 

Příroda a sny o přírodě, sny o přírodních scenériích, či sny o fantazijních rajských zemích provázejí člověka odpradávna. Výklad snů o přírodě zůstává velmi složitou otázkou pro vykladače snů, neboť příroda je jedním ze základních fenoménů v lidském životě.

Ve snu se stírá hranice mezi minulostí, přítomností a budoucností a logika ve snech ztrácí význam. Jedním z mnoha vysvětlení vzniku snů je teorie, tvrdící, že při snění se mozek vypořádává se zbytky denních událostí a jejich obsah často prezentuje řadou zástupných symbolů. Obsah snů, a tedy i výklad snů, se mění s věkem, podobně jako se mění prostředí, ve kterém se nejvíce pohybujeme. Ve snech se mění i pocity, které dané období života provází.

Hlavní strana

Sny a jejich význam

Sny a jejich výklad

Online snář

Psychologie snu

Zdroje snu

Sigmund Freud

Alfred Adler

C.G. Jung

Výklad snů a snář online

sny o vodě

sny o přírodě

 

sex a erotika ve snu

sny o létání a vznášení

 

bolest a sny

jak vydělat peníze a sny

Příroda ve snech, zejména oku příjemná, cizokrajná, s malebnými sceneriemi se ve snech snoubí zejména s pocity blaženosti, s příjemnými pocity související s přítomností milované osoby, s pocity dosažení stěstí nebo cíle, toho, čím se v bdělém stavu, kdy nesníme, zabýváme.

Snová práce však v rámci svých metod může vložit i nepříjemné situace do těchto ve snu krásných scenerií v rámci zhuštění nebo splnění přání - např. osoba, se kterou má snící konflikt, je ve snu dosazena do rajského prostředí a snící s ní prožívá šťastné a veselé chvíle společně se svými blízkými - v bdělém stavu situace nepředstavitelná. Sen však znázornil podvědomé přání snícího zbytečný konflikt vyřešit podobně, jak tyto situace řešili jeho rodiče mezi snícím a jeho bratrem v dětství. Sen tedy implementoval dětské zážitky, útržky pocitů a vzpomínky z předešlého dne do snových obrazů a znázornil jimi problém, jenž snícího tíží.

      

zvířata a sny

 rodina a sny

 přátelé a sny

partner a partnerské sny

sny a nabídka práce

sny o zdraví i nemoci

smrt a zemřelý ve snu

těhotenství, děti a sny

vzestup i pád ve snu

boj o prežití a sny

sny o budovách

sny o podzemí


Sny o přírodě a jejich výklad

věž i studna ve snu

noční děs a můry ve snu

Výklad snu na základě teorie o splnění přání nachází zhusta oporu v popisovaných snech vojáků za II. světové války či za války v Afghánistánu. Tělo a psychický aparát vystavený dlouhodobému stresu v době spánku produkuje sny se vzpomínkami na krásné dětské chvíle, sny s nádhernými krajinami, či se vzpomínkami na nezapomenutelné zážitky snícího trávené v kruhu rodiny, se svými dětmi, manželkou, přáteli. Snová práce ve snu zpracovává současný psychický stav snícího a reflektuje na aktuální situaci jeho psychického aparátu a tělesných požadavků - snící by se rád vrátil do bezstarostných dětských let a jako dítě by rád nezatížen problémy dospělých prožíval se svými vlastními dětmi a manželkou období plné lásky, citu, stěstí, porozumění a pohody, tedy ty pocity, kterých se mu aktuálně v bdělém stavu beze snů nedostává.

duchovní sny

nevěra ve snu

sny a hmotná nouze

sny, dobré jídlo a nápoje

 ve snu je hudba zdarma

dovolená ve snu

útěk z vězení ve snu

sny z tělesného vjemu

sny o budoucnosti

sny o minulosti

  CZIN.eu     Přidat.eu   optimalizace PageRank.cz    

Partneři

Toplink - katalog odkazů

Website Analysis

Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů | © Interactive Investment 2010
Doporučujeme :

gesta a gestika

atomové hodiny

nostradamus

wikipedia

univerzita karlova

psychologie

seo optimalizace

tvorba www