VÝKLAD SNU A ONLINE SNÁŘ

 

Nemoc i uzdravení ve výkladu snu, totiž sny o zdraví a nemoci a jejich výklad, patří rovněž mezi velmi častá snová témata. Snová práce ve snu tato témata zpracovává zejména tehdy, jsou-li výrazné, nebo déletrvající vnitřní podněty somatického rázu, tedy tělesné podněty na základě aktuálního zdravotního stavu.

U výkladu snu je důležité mít napaměti, že aktuální psychický a somatický stav výrazně ovlivňuje sny člověka, sny lidské bytosti, a jedná-li se o chronickou zdravotní záležitost či déletrvající stav těla nebo duše ( neboť i nemoci duše výrazně ovlivňují sny a snění ) snová práce nabídne uvolnění psychických dějů a s nimi případně souvisejících zdravotních komplikací prostřednictvím snu. Výklad snů nemocných osob je tedy z odborného hlediska jednodušší, než výklad snů osob zdravých.

Hlavní strana

Sny a jejich význam

Sny a jejich výklad

Online snář

Psychologie snu

Zdroje snu

Sigmund Freud

Alfred Adler

C.G. Jung

Výklad snů a snář online

sny o vodě

sny o přírodě

 

sex a erotika ve snu

sny o létání a vznášení

 

bolest a sny

jak vydělat peníze a sny

Sen a průběh snu je tvořen součinitelem mnoha faktorů : Na intenzitě podnětu, který sen vyvolá, době jeho trvání, na subjektivních faktorech snícího, jaká je aktuální životní situace snícího, na jeho povaze a tělesném stavu. Sny na základě vnitřních podnětů popisoval již Aristoteles, který upozornil na násobení tělesných, bolestivých podnětů ve snu, takže bylo možné snový materiál použít jako odhad ohlašujících se potíží.

Je-li člověk nemocen, nebo se momentálně nachází v nepříjemné zdravotní situaci, tato skutečnost se výrazně uplatní jako hlavní autor, scénárista i režisér u procesu tvorby snu. Jsou popsány sny vojáků za druhé světové války, kteří raněni usínali vyčerpáním i metry od bojiště a zdály se jim krásné sny ve kterých zdraví a v kruhu svých blízkých prožívali nádherné chvíle plné lásky a porozumění. Snová práce zde zapracovala nejen metodou splnění přání, ale i metodou převrácení a zhuštění - raněnému vojákovi se zdá, že je zcela zdráv, plný sil a nenachází se na bojišti.

      

zvířata a sny

 rodina a sny

přátelé a sny

partner a partnerské sny

sny a nabídka práce

sny o zdraví i nemoci

smrt a zemřelý ve snu

těhotenství, děti a sny

vzestup i pád ve snu

boj o prežití a sny

sny o budovách

sny o podzemíU výkladu snu je třeba zohlednit zdravotní stav spáče

věž i studna ve snu

noční děs a můry ve snu

Sny nemůžeme uspokojivě vysvětlit pouze z tělesných nebo objektivně působících podnětů. Ke každému z nich přistupují psychické asociace představ, útržků myšlenek, vzpomínek a fantazií. Vytvářejí shluky, jejichž volný rej odjakživa mátl racionálně uvažující jedince a nabízel živnou půdu pro rozkvět fantasmagorických, obskurních přístupů ke snu. Uvážíme-li však skutečnost, že sen vedle zřetězující libovůle a nekontrolovatelné fantazie využívá také symbolizační schopnosti lidské psychiky, mnohotvárnost snů by člověka neměla překvapovat. Ve spánku je obvyklá vyběhanost myšlení utlumena, a tak se můžeme ve snu místo ve vyjetých kolejích reality a svých myšlenkových návyků pohybovat po zcela nečekaných odbočkách. Psychické podněty a zdroje snu pocházejí z naší existence, která je mimo jiné charakteristická také časovým trváním, a jejíž forma a obsah jsou uchovávány v paměti.

duchovní sny

nevěra ve snu

sny a hmotná nouze

sny, dobré jídlo a nápoje

ve snu je hudba zdarma

dovolená ve snu

útěk z vězení ve snu

sny z tělesného vjemu

sny o budoucnosti

sny o minulosti

 CZIN.eu     Pridat.eu   optimalizace PageRank.cz    

Partneři

Toplink - katalog odkazů

Website Analysis

Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů | © Interactive Investment 2010
Doporučujeme :

gesta a gestika

atomové hodiny

nostradamus

wikipedia

univerzita karlova

psychologie

seo optimalizace

tvorba www